DeviceLock

Uç Nokta Veri Kaçağı Önleme Çözümünde Lider

DeviceLock (eski adıyla SmartLine) 1996 yılında kurulmuştur.
DeviceLock, uç nokta aygıtların denetimiyle sağlanan güvenlik çözümlerinde dünya lideridir. DeviceLock® ürünü dünya çapında 58000'den fazla kuruluşta 4 milyondan fazla bilgisayarda yüklüdür.

Günümüzde, DeviceLock çözümleri, Windows sistemlerini ve kullanıcılarını hedef almaktadır. Ödüllü DeviceLock ürünleri büyük ağlarda ve bireysel iş istasyonlarında etkilidir.
DeviceLock'un müşterileri arasında büyük teknoloji sistem bütünleştirme danışmanlık şirketleri, ABD'nin en büyükleri ve bazı uluslararası bankalar, telekomünikasyon şirketleri ve birçok devlet ağları ve eğitim kurumları yer alır.

DeviceLock; Core ve DLP Suite olmak üzere iki temel programdan oluşur. İsteğe bağlı olarak Discovery, Search Server, NetworkLock, ContentLock ve EtherSensor modülleri de ek olarak alınabilir. 

Sürüm Bilgisi ve Sistem Gereksinimleri

  • Sürüm: 8.3.73852
  • Aracılar: Windows NT / 2000 / XP / Vista / 7/8 / 8.1 / 10 / Server 2003-2016 (32/64-bit); Apple OS X 10.6.8 / 10.7 / 10.8 / 10.9 / 10.10 / 10.11 / 10.12 / 10.13

İçerik Filtreleme

ContentLock modülü, bağlamsal güvenliğinizin ötesinde DeviceLock ve NetworkLock özelliklerini genişleterek çıkarılabilir medya sürücülerine kopyalanan verilerin metin ve ikili içeriğini, diğer Plug-Play depolama aygıtlarına, panoya, yazdırma için gönderilen verileri ve hatta gizli verileri bile analiz edebilir ve filtreleyebilir.

Cihaz Erişim Kontrolü

Yöneticiler, hangi kullanıcıların veya grupların USB, FireWire, Kızılötesi, COM ve LPT bağlantı noktalarına erişebileceğini kontrol edebilir.

WiFi ve Bluetooth adaptörleri; yerel ağ ve sanal yazıcılar dahil olmak üzere her türlü yazıcı; Windows Mobile, BlackBerry, MTP özellikli cihazlar (Android, Windows Phone vb.),

Yerleşik OCR

Metin tabanlı veri nesnelerinin içerik filtrelemesini tamamlayan dahili bir optik karakter tanıma (OCR) motoru, DeviceLock DLP'nin metinlerdeki verileri metinlerdeki resimlerden ve birçok resim biçiminin grafik dosyalarından hızlı, verimli ve doğru şekilde ayıklamasına ve denetlemesine olanak tanır.

Ağ Erişim Kontrolü

NetworkLock modülü, ağ protokolleri, web uygulamaları ve Skype gibi Instant Messenger uygulamalarını içeren Windows uç nokta ağ iletişimleri üzerinde kapsamlı bir bağlamsal kontrol sağlar.

İçerik Bulma

DeviceLock Discovery, kuruluşların veri ihlallerini proaktif olarak önlemek ve yasal veri güvenliği gereksinimlerine uyumu sağlamak için görünürlük ve kontrol elde etmelerini sağlar.

DeviceLock RSS feed