NetSupport

1989 yılından bu yana NetSupport masaüstü bilgisayarların yöneminde ve bunların kullanıcılarını destekleyen yenilikçi çözümlerin gelişrilmesinde lider konumdadır. NetSupport ürünleri 90'dan fazla ülkede kullanılmakta ve şu anda yaklaşık 13 milyon masaüstü, sunucu ve mobil aygıt üzerinde kuruludur.


Şirken genel merkezi Peterborough, İngiltere'dedir. Bu ofislerde ürün gelişrme yapılmakta ve müşteri desteği verilmektedir. NetSupport ayrıca A.B.D., Kanada, İngiltere, Almanya ve Japonya'da uluslararası saş ve destek merkezleri kurmuştur.


NetSupport, yerel (LAN) ve geniş alan (WAN) ağlarını yönetecek ve destekleyecek cari yazılım paketlerinin gelişrilmesinde uzmanlaşmışr. Ana ürünü, son derece başarılı NetSupport Manager Remote Control yazılımıdır.

Sürekli Gözetim, Sürekli Koruma, Sürekli Öğretim

Günümüzün çağdaş sınıflarında kullanılan teknolojiyi yönetmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bilgisayar meraklısı öğrenciler, bilgisayar destekli eğitimin yararlarını en üst düzeye çıkarmak, öğrencilerin donanımı, sosyal yaşamlarının bir uzantısı olarak kullanmalarına izin vermek yerine, kendilerine verilen ödevleri yapmak için kullanmalarını sağlamak zorunda olan öğretmenlere çeşitli zorluklar çıkarmakta.

Masaüstü Güvenliği

NetSupport Protect, Windows® işletim sistemlerini ve masaüstü bilgisayarlarını istenmeyen ve kötü amaçlı değişimlerden korumak isteyen BT sorumlularının bir numaralı seçeneğidir. NetSupport Protect; güvenli, güvenilir ve verimli bir bilgisayar ortamı yaratmamızı sağlar. NetSupport Protect, kullanıcıların önemli dosyaları ve uygulamaları silmelerini, masaüstünde yetkileri dışında değişiklikler yapmalarını, yetkilerinin olmadığı programları saklamalarını yada kullanmalarını ve işletim sistemine zarar vermelerine engel olur.

NetSupport Manager - Çok Platformlu Uzaktan Kontrol Yazılımı

Tarihsel olarak uzaktan kontrol ve yönetim yazılımları destek personelinin uzaktaki kullanıcının yanına gitmeden teknik sorunları çözmesi konusunda yoğunlaşmışlardır.

Kullanıcılar; hızlı yanıt almak ve kritik uygulamalardaki sorunlarının en kısa süre içinde çözülmesini isterler. İşletmeler ise sorunlarını en ekonomik yöntemle çözmeyi tercih ederler.

Masaüstü Uyarı ve Duyuru Çözümü

NetSupport Notify düşüncesi, sistem yöneticilerine ağ topolojisi ile ilgilenmeden işletme içinde bulunan çalışanlara ve öğrencilere güvenilir anahtar duyuruların yapılması ve mesaj dağıtımının ve alındı bilgilerinin doğru olarak kaydedilmesine dayanmaktadır. Diğer tipik LAN tabanlı mesajlaşma çözümlerinden farklı olarak NetSupport Notify, bu işe adanmış ağ geçit(ler)i ile, herhangi bir değişikliğe gerek duyulmadan, çoklu ağ bölümleri ya da dağınık siteler üzerinde mesaj dağıtımının sorunsuz olarak yapılmasını sağlar.

Varlık Yönetimi - Herhangi bir yerde

NetSupport DNA, donanım ve yazılım envanteri ve lisans yönetimi sağlayan birimsel (modüler) bir çözümdür. Ayrıntılı ve özelleştirilebilir uyarı, uygulama ve internet ölçme/kullanım denetimi ve yerel ağ ya da geniş alan ağı üzerinden yazılım dağıtımı olanakları sağlar. NetSupport DNA ayrıca VPN'e gereksinim duymadan ya da mevcut ağ ya da güvenlik duvarı yapılandırmanızı değiştirmeden dünyanın her yerinden Internet üzerinden varlıklarınızın güvenle etkileşimi için tümleşik iletişim ağ geçidi sağlar .

Web Tabanlı Yardım Masası

Her işletme, rekabetçi olabilmek ve etkin çalışabilmek için bilgi teknolojisi (BT) altyapısına bağımlıdır. Sistem bozuk kalma süresinin en aza indirilmesi ve BT varlıklarını kullananlara yardımcı olmak ve onları desteklemek BT yönetiminin temel sorumluluklarından birisidir .